2016 Cornerstone Junior Roster, Schedule & Results



 

A J Beins

 

Max Kohmetscher

          

Cameron Bethune

 

Sam Kohmetscher

 

Noah Boyd

 

Leon Linhart

 

Tyler Cast

 

Keegan Lyons
 Wyatt Cast

 Keelan Osentowski 

 

Brennan Cole

 

Dylan Rahder


William Gage

     

Dawson Sandall

 

Jordan Grooms

 Nick Weskamp

 Bradyn Heiss 10 Mason Wright

2016 Cornerstone Junior Blue Schedule & Results

 
Head Coach:  Jake Staehr, j_staehr@yahoo.com 
(402) 366-3525
Assistant Coach: Scott Walz,

 Assistant Coach: Mike Weskamp
                                          Home Games: 12        Away Games: 12  







Date
TimeOpponentLocation
Results/Record
Thurs.,5-19
5:30 p.m.@ KearneyKearney

7-2 L    0-1

 


 

Tues., 5-24  6:00 p.m. @ Shelton/GibbonGibbon  4-3 W      1-1
Wed., 5-25 5:30 p.m. Shelton/Gibbon Levitt Stadium Cancelled
Fri., 5-27 5:30 p.m. St. Paul Levitt Stadium  Moved to 6-21    
Sun., 5-29  1:00 p.m. Kearney Levitt Stadium   14-0 L    1-2

      
Tues., 5-31  5:30 p.m. Aurora Levitt Stadium   7-6 W     2-2
   Cornerstone Round Robin
  
Sat., 6-4 1:00 p.m.Central City 0 vs SOS 14
Levitt Stadium
 SOS win
Sat., 6-4     3:30 p.m. David City 8 vs SOS 7Levitt Stadium   DC win
Sat., 6-4
6:00 p.m.David City 15 vs York 5
Levitt Stadium
15-5 L   2-3
 Sun.,  6-5 1:00 p.m. SOS  vs YorkLevitt Stadium   2-1 L    2-4
 Sun., 6-5 3:30 p.m. Central City vs David City17Levitt Stadium   DC win
Sun., 6-5 6:00 p.m.Central City vs YorkLevitt Stadium 7-5 W    3-4
       
Tues., 6-7 5:30 p.m. Aurora Aurora  
15-4 W    4-4

      

  
Wed., 6-8 5:30 p.m. Kearney County Minden 15-1 W   5-4
Fri., 6-10 5:30 p.m. St. Paul St. Paul  
5-4 W    6-4
Sat., 6-11  5:30 p.m. Central City Levitt Stadium  17-7  W   7-4
Wed., 6-15 7:00 p.m. Elkhorn Levitt Stadium Cancelled

Fri., 6-17 7:00 p.m. UBC Utica  9-0 W    8-4
 Tues, 6-21
 5:30 p.m.
St PaulLevitt  7-1 W   9-4
Wed., 6-22 5:30 p.m. Central City Central City  9-0   W   10-4
       



Tom McMahon Tournament@ Central City

Fri., 6-24 8:00 p.m.v. Central CityKernel Field, Central City 9-4  W   11-4
Sat., 6-25 12:00 p.m.v. Albion   10-0  W    12-4
Sat., 6-25 5:00 p.m.v.DCB  1-0   L    12-5

Sun., 6-26 2:30 p.m.v. GI  5-3 L    12-6
Wed.,6-29
 5:30 p.m. Kearney County Levitt Stadium  20-1  W  13-6  
Fri., 7-1 5:30 p.m. Shelton/ Gibbon
Levitt Stadium 9-1  W   14-6
Tues., 7-5  5:30 p.m. Sutton Sutton  7-5 L    14-7

      

      
       
7-8 to 7-12_ Class B, Area 4 Tourney  
_
Friday 7/8
     York
Fairbury3-0 W    15-7
Sat 7/9
    
York
Crete_2-0 L      15-8
Sun 7/10
  York
Aurora  7-2 W     16-8
Mon 7/11

8:00p.m.
York
Seward

8-3 L        16-9
_Class B State Tourney
_


__
_   _____